Pochwal się znajomym znawstwem sztuki i ładnym dziełem

Zapewne każdy pragnąłby mieć na ścianie cokolwiek, co wyszło spod pędzla znanego i cenionego mistrza, niemniej jednak oczywiście koszty za prawdziwy obraz bywają w takim stopniu pokaźne, że mało kto może przyzwolić sobie na podobną przyjemność.

Zupełnie fajnie byłoby posiadać w miejscu zamieszkania coś stworzonego przez artystę z odrodzenia lub baroku.

Ja chociażby fantazjuję o tym, iż moją ścianę ozdabia Salvador Dali, jednakże niestety na razie, a może i nigdy, nie jest to wykonalne. Szczęśliwie coraz powszechniejsze są reprodukcje obrazów. Za tą sprawą każdy, dosłownie ktokolwiek z nas, może opatrzyć własną ścianę super znanym dziełem obojętnie czy będzie to Vincent Van Gogh bądź właśnie mistrz nadrealizmu, Salvador Dali. Reprodukcje malowideł nie generują tego typu kosztów, a w każdym wypadku z pewnością dużo mniej od autentycznej wersji, tym samym faktycznie każdy może sobie uzyskać fakultatywną reprodukcję danego obrazu.

Bez wątpienia, że w żadnym wypadku nie będzie to to samo, co prototyp kosztujący parę milionów, niemniej jednak na pewno nasyci to poczucie piękna nowicjuszowskiego recenzenta sztuki.

reprodukcje obrazów


Prawdopodobnie reprodukcja malowidła nie uczyni również wrażenia na naszych znajomych, którzy bez wątpienia nie zaufaliby historyjkom, iż jest to wartościowy oryginał, mimo to niewątpliwie dość nieźle będzie prezentować się na ścianach naszego mieszkania. Kopie obrazów uzyskać możemy w internecie, przykładowo na aukcjach internetowych, jednakże możemy też zamówić daną reprodukcję na zamówienie, która zostanie stworzona wyłącznie na rzecz nas. Pod warunkiem, że wyselekcjonujemy pewne mało popularne dzieło sztuki, będziemy mieli możliwość pochwalić się przed bliskimi jego znajomością, a jednocześnie chwalić się tym, że niewiele osób ma coś podobnego w mieszkaniu. Warto w takim przypadku rozważyć, czy nie zdobyć sobie kopii danego malunku, choć do czasu, gdy nie będziemy mogli pozwolić sobie na zakup tego samego w wersji prawdziwej. Jestem przekonana, że to wspaniały element dekoracji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *